HİBEBİS
EN

Eski Köy Okulları Hayat Buluyor, Frig Vadisi Canlanıyor

 
 Proje Uygulayıcısı : Seyitgazi Belediyesi
 Proje Süresi : 15 ay
 Proje Uygulama Yer(ler)i : Eskişehir (Seyitgazi)
 Projenin Amacı : Seyitgazi ilçesinin sosyokültürel birikiminin korunmasına ve ekonomik ve turistik kalkınmasına katkı sağlamak.
 Hedef Grup(lar)  : Mahallelerde yaşayan halk ve bölgeden göç edenler, kültür ve doğa turizmi tutkunları, doğal yaşam ve kırsal yerleşime yönelen bireyler
 Faydalanıcı web-sitesi  : www.seyitgazi.bel.tr

Projemiz Seyitgazi İlçesinin turistik ve sosyokültürel, ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacaktır. Yöre hâlihazırda yıllık 150 bin kişilik ziyaretçi potansiyeliyle turistik anlamda bölgedeki bir çok yerleşim biriminin önündedir. Ancak bu potansiyel, altyapı sorunları nedeniyle tam olarak değerlendirilememekte, ziyaretler günübirlik şekilde gerçekleşmektedir.


Frig yolu ve Sufi yolu üzerinde yer alan merkezler bölgeye olan talepleri daha da arttıracak, İnanç turizmi ile birlikte, doğa, kültür, ve agro turizm çeşitleri güzel bir entegrason içerine girerek turizm çeşitliliği ve bununla birlikte üretim çeşitliliği, hizmet kalitesi artarak ekonomik ve kültürel anlamda pozitif bir etkisi olacaktır. Frig ve Sufi yürüyüş yolu güzergâhına yapılacak yatırımla tarihi güzergâh canlandırılarak turizm destinasyonu haline getirmek projenin öncelikli amaçlarındandır.


Projemizle ilçemize bağlı 18 mahallede atıl vaziyette bulunan köy okullarının belirli konseptler dahilinde tadil edilmesi ile; bölgelerde sosyal alan oluşturulması, lokal spor faaliyetlerinin desteklenmesi,İlçenin agro turizm altyapısının geliştirilmesine katkı sağlanması hedeflenmektedir. Proje, agro turizmi benimseyen turistlere Seyitgazi’yi tanıtma ve İlçemizi tercih edilen agro turizm lokasyonlarından biri haline getirmeyi amaçlamaktadır.
TANAP Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikası hakkında Bilgilendirme
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Tanap Doğalgaz İletim Anonim Şirketi (“Tanap”) Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikasını (“Politika”) incelemek ve güncellemeleri takip edebilmek için www.tanap.com adresini ziyaret edebilirsiniz.