HİBEBİS
EN

Öğretmenin İzinde

 
 Proje Uygulayıcısı : Öğretmen Akademisi Vakfı
 Proje Süresi : 13 ay
 Proje Uygulama Yer(ler)i : Ankara (Haymana, Gölbaşı, Polatlı), Bayburt (Demirözü), Erzincan (Çayırlı, Otlukbeli, Tercan), Erzurum (Aşkale, Aziziye, Horasan, Köprüköy, Pasinler, Yakutiye), Eskişehir (Günyüzü, Sivrihisar)
 Projenin Amacı : Ankara, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Eskişehir illerinde TANAP geçiş güzergahında hizmet veren k12 düzeyindeki resmi okullarda görev yapmakta olan öğretmenlerin ve eğitim yöneticilerinin kişisel ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi.
 Hedef Grup(lar)  : Ankara, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Eskişehir illerinde TANAP güzergahındaki ilçelerde devlet okullarında görev yapmakta olan okul yöneticileri ve öğretmenler
 Faydalanıcı web-sitesi  : www.orav.org.tr


Eğitim ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmeyi sağlamanın, bireyleri mutlu ve toplumu huzurlu kılmanın en etkili aracıdır. Eğitim, üretkenliğin ve kalitenin arttırılmasında, değişim ile sürekliliğin dengelenmesinde önemli bir hizmet alanıdır. Kalkınma yatırımlarının öncelik kazandığı bölgelerde yaşayan halkın hem sürdürülebilir iş gücü potansiyeli hem de gelişmişlik düzeyi açısından katkı sağlayabilmesi için öncelikli olarak örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören çocuk ve gençlere yatırım yapılarak, 21. yüzyılın sanayi yatırımlarında istihdama uygun becerilere sahip bireyler olabilmeleri için şimdiden harekete geçilmelidir. Çocuk ve gençlerin bu becerilere sahip olabilmesi için de en etkili kaynak ve rehber öğretmenlerdir.

Bu proje ile TANAP’ın geçeceği hat üzerinde bulunan Ankara İli Haymana, Gölbaşı ve Polatlı İlçeleri, Bayburt İli Demirözü İlçesi, Erzincan İli Çayırlı, Otlukbeli ve Tercan İlçeleri, Erzurum İli Aşkale, Aziziye, Horasan, Köprüköy, Pasinler ve Yakutiye İlçeleri, Eskişehir İli Günyüzü ve Sivrihisar İlçelerinde halkın sanayi kalkınmalarına eşlik edebilecek anlayış ve 21. yüzyıl becerilerine sahip olmalarına sağlamak üzere, öğretmenlere mesleki gelişim eğitimleri sunulması hedeflenmektedir.

TANAP Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikası hakkında Bilgilendirme
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Tanap Doğalgaz İletim Anonim Şirketi (“Tanap”) Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikasını (“Politika”) incelemek ve güncellemeleri takip edebilmek için www.tanap.com adresini ziyaret edebilirsiniz.