HİBEBİS
EN

HABERLER

17 Ocak 2019 2018 YILI YAZ VE GÜZ DÖNEMİ GÖZLEM FOTOĞRAF SERGİSİ’NİN AÇILDI

Kars Valisi Türker Öksüz, TANAP’la Doğal Hayatın Korunması ve Çevre Bilinci Projesi kapsamında Kars Doğal Hayatı Koruma ve Fotoğraf Sanatı Derneğince hazırlanan 2018 Yılı Yaz ve Güz Dönemi Gözlem Fotoğraf Sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

 
Vali Türker Öksüz, serginin açılışında yaptığı konuşmada ilimizdeki doğal hayatın fotoğraflandığı bu çalışmayı çok önemsediğini belirterek: “Kars ilimiz birçok açıdan çeşitli zenginliğe sahiptir. Sahip olduğu tarihsel, kültürel, turistik zenginlikler yanında doğal hayat açısından da zengin bir ilimizdir. Bölgemiz, doğal hayata ilişkin çok sayıda canlı türlerini barındırıyor. Bu zenginliğin, bu değerin farkında olmamız lazım. İnsanlar olarak, burada yaşayan bireyler olarak bu fotoğrafları çekerken, canlıların yaşadıkları ortama, hayatlarını sürdürdükleri ortama çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bunlarında canlı olduklarını hiçbir zaman unutmamak gerekiyor. Doğal hayata önem vermemiz, çevremizi temiz tutmamız, onların yaşadıkları ortamda rahat yaşamalarına imkân vermemiz lazım. Çünkü, ilimize zenginlik ve çeşitlilik katıyor. Bu zenginliğimizin muhafaza edilmesinde hepimize büyük görevler düşüyor. Serginin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Önemli bir emek harcanmış. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.  

 Kars Kültür Sanat Evi’nde düzenlenen fotoğraf sergisinin açılış kurdelesini fotoğraf sanatçısı Ahmet Yılmaz ile birlikte kesen Vali Öksüz sonrasında sergiyi gezerek sergi hakkında bilgi aldı.

Açılışın ardından fotoğraf sanatçısı Ahmet Yılmaz Vali Öksüz’e fotoğraf takdiminde bulundu. 

 

Fotoğraf sergisi, 16-17 Ocak 2019 tarihlerinde saat 12:30-17:30 saatleri arasında Kars Kültür Sanata Evi’nde sergilenecektir.

 

 

TANAP Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikası hakkında Bilgilendirme
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Tanap Doğalgaz İletim Anonim Şirketi (“Tanap”) Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikasını (“Politika”) incelemek ve güncellemeleri takip edebilmek için www.tanap.com adresini ziyaret edebilirsiniz.