HİBEBİS
EN

HABERLER

12 Kasım 2017 3. Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) Eğitim Şenliği Gerçekleştirildi

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları tarafından finanse edilen “Öğretmenin İzinde” Projesi kapsamında “3. ÖRAV Eğitim Şenliği” 11-12 Kasım 2017 tarihlerinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Bu yıl “Öğretmen Olmak” temasıyla hazırlanan 3. ÖRAV Eğitim Şenliği, yaratıcı düşünmek, toplumsal cinsiyet, sosyal ve finansal liderlik gibi 18 farklı başlıkta yürütülen ÖRAV Atölyeleri ve deneyimli konukların katılımlarıyla gerçekleştirilen panel ve konuşmalar ile geçen iki günün ardından sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı, TANAP ve ÖRAV üst düzey yöneticilerinin de katıldığı etkinliğe farklı illerden gelen 300’ü aşkın eğitimci katıldı.

TANAP QHSSE Direktörü Sayın Fatih ERDEM etkinlik açılış konuşmasında “TANAP iki kardeş ülkenin işbirliğiyle ortaya çıkan, Türkiye ve Avrupa pazarına doğal gaz arzı çeşitliliği ve güvenliği sağlamayı hedefleyen mega bir projedir. Bu büyük projede hedefimizde yalnızca doğal gaz tedariki sağlamak değil aynı zamanda insana, çevreye, iş sağlığı ve güvenliğine de azami önem vermek bulunuyor. Bu doğrultuda başlattığımız Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında doğrudan yatırım yaptığımız ve programın öncelik alanlarında yer alan 6 proje arasındaki “Öğretmenin İzinde” Projesi, Öğretmen Akademisi Vakfı tarafından uygulanmaya başladı. Öğretmen Akademisi Vakfı bu proje ile çok sayıda eğitimciye ulaştı. Ülkemiz eğitim sistemi için oldukça verimli bir proje başlattığımıza inanıyoruz. Bu çalışmadaki özverili çalışmaları için TANAP olarak Öğretmen Akademisi Vakfı’na teşekkür ederiz” dedi. Sayın ERDEM, konuşmasının sonunda, “Bir öğretmen çocuğu olarak şimdiden tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” ifadesini kullandı.

Şenliğe katılan ÖRAV Genel Müdürü Sayın Selman BEHMUARAS ise “Yürüttüğümüz eğitim projeleriyle bilgi donanımı yüksek, araştıran, sorgulayan öğretmenlerin çoğalmasını hedefliyoruz. Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle, varoluş amacımızı gerçekleştirebilmek için gereken katkıyı sağlayan birey, kurum ve kuruluşlar ile öğretmenlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. TANAP işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz “Öğretmenin İzinde” Projesi de bu çalışmalarımızın somut örneklerinden biridir. Mayıs ayında başladığımız eğitim programımız kapsamında okul müdürlerimize verdiğimiz eğitimleri tamamladık. Şu anda da devlet okulu öğretmenlerimizle projemize devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın TANAP tarafından finanse edilen “Öğretmenin İzinde” Projesi ile TANAP’ın geçeceği hat üzerinde bulunan Ankara, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Eskişehir illerindeki 15 ilçede hizmet veren öğretmenlerin ve eğitim yöneticilerinin kapasite gelişimleri desteklenerek 200 okul müdürüne ve 1550 öğretmene ulaşılması hedeflenmektedir.

TANAP Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikası hakkında Bilgilendirme
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Tanap Doğalgaz İletim Anonim Şirketi (“Tanap”) Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikasını (“Politika”) incelemek ve güncellemeleri takip edebilmek için www.tanap.com adresini ziyaret edebilirsiniz.