HİBEBİS
EN

HABERLER

02 Kasım 2018 Azerbaycan doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa"ya taşıyan TANAP açıldı

Türkiye ve Azerbaycan tarafından yapımı 3 yıldır süren Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP), Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. TANAP, Azerbaycan doğalgazını, Türkiye üzerinden Avrupa"ya taşıyor. TANAP, Türkiye’nin doğalgaz ihtiyacının yaklaşık yüzde 12’sini tek başına karşılıyor.

Azerbaycan doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa"ya taşıyan Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı"nın (TANAP) açılışı Eskişehir"de yapıldı.

Eskişehir"de düzenlenen TANAP"ın açılış törenine Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Sırbistan Cumhurbaşkanı Alexandar Vuçiç, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko devlet ve hükümet başkanları ile enerji bakanları, enerji şirketlerinin yöneticileri ve üst düzey bürokratlar katıldı.

TANAP"la Azerbaycan"ın Hazar Denizi"ndeki Şah Deniz 2 doğalgaz sahası ve Hazar Denizi"nin güneyindeki diğer sahalarda üretilen doğalgaz öncelikle Türkiye"ye, ardından Avrupa"ya taşınıyor.Kaynak: http://gold.ajanspress.com.tr/linki/IdJzQX0_HHA-XhsRS7y8nQ2/?v=2&s=0&b=0&isH=0&1

TANAP Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikası hakkında Bilgilendirme
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Tanap Doğalgaz İletim Anonim Şirketi (“Tanap”) Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikasını (“Politika”) incelemek ve güncellemeleri takip edebilmek için www.tanap.com adresini ziyaret edebilirsiniz.