HİBEBİS
EN

HABERLER

22 Mayıs 2018 Polen, Propolis, Arı Sütü Ve Ana Arı Üretimi Eğitimleri Gerçekleştirildi

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında finanse edilen ve Türkiye Kalkınma Vakfı tarafından uygulanmakta olan “Karadeniz Bölgesi’nde Arıcılığın Kırsal Dezavantajlı Nüfus İçin Gelir Getirici Ekonomik Bir Faaliyet Olarak Geliştirilmesi” Projesi’nin Polen, Propolis, Arı Sütü ve Ana Arı Üretimi Eğitimleri, 30 Nisan 2018 – 03 Mayıs 2018 tarihleri arasında Gümüşhane İli’nin Kelkit İlçesi’ne bağlı Balıklı Köyü’nde, 04 Mayıs 2018 – 07 Mayıs 2018 tarihleri arasında da Bayburt İli’nin Demirözü İlçesi’ne bağlı Beşpınar Köyü’nde gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Boru Hattı güzergahı üzerinde bulunan Gümüşhane ve Bayburt illerinden seçilen 50 kırsal dezavantajlı haneye toplam 1000 kovan, arıcılık malzeme ve ekipman desteği yanı sıra 2017 Şubat ayı itibariyle teorik ve kovan başında pratik eğitimler verilmektedir. Ayrıca, 2018 yılında yerel arı yetiştirici birliklerinin kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesine yönelik olarak birlik üyeleri ile iletişim arttırıcı faaliyetler, üyelerin arı ürünlerinin tanıtımı ve pazarlanması, kamu kuruluşları ve çiftçi örgütleri ile işbirliği faaliyetleri gerçekleştirilecektir.

TANAP’ın 1.9 Milyon TL katkı sağladığı Proje ile kırsal nüfusun arıcılık ve arı ürünleri üretimi konusunda mesleki becerilerinin ve gelir düzeyinin arttırılması hedeflenmektedir.

Desteklediğimiz bu köylere gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde arıcı dostlarımızın çalışma isteğine ve verimli çalışmaları sonucunda 1 yıl içerisinde “kovan sayılarını bölme” yöntemi ile arttırmalarına şahit olmak bize büyük gurur verdi.

Detaylı bilgi için www.tanap-seip.com web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

TANAP Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikası hakkında Bilgilendirme
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Tanap Doğalgaz İletim Anonim Şirketi (“Tanap”) Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikasını (“Politika”) incelemek ve güncellemeleri takip edebilmek için www.tanap.com adresini ziyaret edebilirsiniz.