HİBEBİS
EN

HABERLER

18 Mart 2019 Tohum Otizm Vakfı, Tanap Sosyal Ve Çevresel Yatırım Programları Kapsamında Finanse Edilen “Eğitime Uzanan Yol” Projesi Kapsamında Gümüşhane’De Otizm Eğitim Atölyeleri!

Tohum Otizm Vakfı, Eğitime Uzanan Yol Projesi Kapsamında Gerçekleştirilen Otizm Eğitim ve Farkındalık Yolculuğunda Gümüşhane’de, Öğretmenler ve Ailelerle Bir Araya Geldi!

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında finanse edilen Tohum Otizm Vakfı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile TANAP Doğalgaz Boru Hattı güzergahındaki 20 ilde (Ardahan, Kars, Yozgat, Erzincan, Giresun, Ankara, Sivas, Kırıkkale, Kütahya, Balıkesir, Edirne, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Kırşehir, Eskişehir, Bilecik, Bursa, Çanakkale ve Tekirdağ) uygulanmakta olan “Eğitime Uzanan Yol” Projesi kapsamında, 11 – 15 Mart tarihleri arasında Gümüşhane’de eğitimler verildi.

TANAP’ın Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında fon sağladığı 8 projeden biri olan“Eğitime Uzanan Yol” Projesi kapsamında düzenlenen Gümüşhane eğitimleri, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Özel Eğitim Şube Müdürü Oltan Balyemez’in katılımıyla gerçekleşti. Otizm farkındalığı ve eğitime nitelik olarak yansıyacak Eğitime Uzanan Yol Projesi’nin Gümüşhane için öneminin altını çizen İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “Adını her geçen gün daha fazla duyduğumuz Otizm Spektrum Bozukluğu (OSB) ile ilgili hem öğretmenler, hem aileler detaylı bilgilerle donatıldı. Farkındalık yaratan ve öğretmenlerin niteliğini arttıran bu kıymetli proje ile Gümüşhane’mizde düzenlenen eğitimler için TANAP’a ve Tohum Otizm Vakfı’na teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi. Otizmli çocukların nitelikli özel eğitim hizmetlerine kavuşmaları ve otizm farkındalığı için Eğitime Uzanan Yol! Doğuştan gelen ve yaşamın ilk üç yılında fark edilen gelişimsel bir farklılık olan otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi, erken tanı ile yoğun, sürekli özel eğitim olduğunun altını çizen Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer “Otizmli çocukların nitelikli özel eğitim hizmetlerine kavuşmalarına ve otizm farkındalığına hizmet eden Eğitime Uzanan Yol Projesi ve bu proje kapsamında yapılan ve yapılacak olan her çalışma çok kıymetli. Mayıs 2018 itibariyle TANAP Boru Hattı güzergahındaki 11 ilde toplam 33 özel eğitim sınıfına MEB standartlarına uygun şekilde eğitim materyalleri sağlandı. Gidilen illerde şimdiye kadar yaklaşık 1200 öğretmene eğitimler verildi, 1000’e yakın aileye ve yerel yönetim temsilcilerine ulaşıldı. Haziran 2019‘a kadar da TANAP güzergahında kalan 9 ildeki 27 özel eğitim sınıfına da MEB standartlarına uygun eğitim materyalleri dağıtılacak.” şeklinde konuştu. Gümüşhanelilerin yoğun katılımından mutluluk duyduklarını dile getiren Özer, “Eğitime Uzanan Yol Projesi”nin Gümüşhane’den sonraki durağı ise Bayburt. 18 Mart’ta aileler, 19-22 Mart tarihleri arasında ise öğretmenlerle buluşacağız, tüm Bayburtluları bekliyoruz.” dedi.

TANAP Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikası hakkında Bilgilendirme
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Tanap Doğalgaz İletim Anonim Şirketi (“Tanap”) Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikasını (“Politika”) incelemek ve güncellemeleri takip edebilmek için www.tanap.com adresini ziyaret edebilirsiniz.