HİBEBİS
EN

Doğrudan Hibe Fonlama

“Doğrudan Hibe” kapsamında başvuru süreci sona ermiştir. Aşağıdakiler bilgilendirme amaçlıdır.

        

TANAP Boru Hattı güzergahı üzerinde Kırıkkale ve doğusunda yer alan toplam 11 il için açılan I. Hibe Çağrısına başvurular 21 Şubat 2017 tarihinde başlayıp 20 Nisan 2017 tarihinde sona ermiştir. 11 ilde yapılan Bilgilendirme Toplantıları’na toplam 1765 kişi katılım göstermiştir. I. Hibe Çağrısına 4500 civarında proje başvurusu yapılmıştır.

Proje Uygulama İlleri
 
Ardahan, Kars, Erzurum, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale.TANAP Boru Hattı güzergahı üzerinde Ankara ve batısında yer alan toplam 9 ile bağlı ilçeler ve köyler için açılan II. Hibe Çağrısına başvurular 23 Haziran 2017 tarihinde başlayıp 23 Ağustos 2017 tarihinde sona ermiştir. 14 ilçede yapılan Bilgilendirme Toplantıları’na toplam 1305 kişi katılım göstermiştir. II. Hibe Çağrısına 4000 civarında proje başvurusu yapılmıştır.

Proje Uygulama İlçeleri

Ankara (Bala, Gölbaşı, Haymana, Polatlı), Eskişehir (Günyüzü, Sivrihisar, Çifteler, Mahmudiye, Seyitgazi, Odunpazarı, Tepebaşı, İnönü), Bursa (Harmancık, Orhaneli, Büyükorhan, Mustafakemalpaşa), Balıkesir (Susurluk, Manyas, Gönen), Bilecik (Bozüyük), Kütahya (Domaniç, Tavşanlı), Çanakkale (Biga, Gelibolu), Tekirdağ (Şarköy), Edirne (Keşan, İpsala).

Uygun Başvuru Sahipleri

Yerel Yönetimler, Sivil Toplum Kuruluşları, Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar, Kooperatifler, Birlikler, Vakıflar, Meslek Odaları, Federasyonlar ve Birlik Konfederasyonları, Ulusal ve Uluslararası Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar, Üniversiteler, KOBİ’ler, Köy Muhtarlıkları, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri, İl Özel İdareleri, Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlıkları, Çiftçi Kayıt Sistemine ve Hayvan Kayıt Sistemine Kayıtlı Olanlar ve Küçük Sanayi Siteleri, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) Enstitüleri, Okul Aile Birlikleri ile Tarım Bilgi Sistemine (ÇKS, AKS, TÜKAS, TÜRKVET vb.) kayıtlı olan Gerçek Kişiler.

Hibeler, sunulan proje başvurularının uygulama sürelerine ve bütçelerine göre “Küçük Ölçekli” ve “Orta Ölçekli” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Küçük Ölçekli Hibe Projeleri’nin uygulama süresi en fazla 9 ay ve bütçesi en fazla 200.000 TL’dir. Orta Ölçekli Hibe Projeleri’nin uygulaması süresi ise en fazla 12 ay ve bütçesi en fazla 1.500.000 TL’dir.


ÖNEMLİ

Proje başvurularının teknik ve mali nitelikleri, başvuru rehberinde belirlenen değerlendirme usulleri ve kriterleri doğrultusunda tarafsız bir biçimde değerlendirilmiştir. 
TANAP Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikası hakkında Bilgilendirme
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Tanap Doğalgaz İletim Anonim Şirketi (“Tanap”) Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenme Politikasını (“Politika”) incelemek ve güncellemeleri takip edebilmek için www.tanap.com adresini ziyaret edebilirsiniz.